Tanel Toom

Tanel Toom

Auhinnatud ja hinnatud filmirežissöör

Foto: Plekktrumm

Kui jagada aumärke 2019. aasta kõige julgemate tegude eest eest, siis Tanel peaks kindlasti ühe neist saama, sest kuidas teisiti, kui ülimaks julgustükiks, saab nimetada eestlaste püha põhiteksti "Tõe ja õiguse" kinolinale toomist.

Meremeheks ja näitlejaks saada tahtnud Tanelist sai läbi elu keerdkäikude hoopis režissöör ja esimene eestlasest Oscari-võitja. 2002. aastal läks ta Tallina Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli õppima filmirežiid ja sealt edasi juba Euroopa nimekaimasse filmikooli National Film and Television School Inglismaal. 2010. aastal võitis tema lõputööks valminud film "The Confession" välismaise filmi kategoorias tudengifilmi Oscari ja see nomineeriti 2011. aastal Ameerika Filmiakadeemia poolt 83. Oscarite jagamisel parima lühifilmi kategoorias.

Tanel on mees, kes teeb kõike kire ja maksimaalse pühendumisega, sest teisiti ei oleks ju mõtetki. Ta räägib lugusi suurtest asjadest, elu pimedamast poolest ja inimesest, sest just inimene on see, kes teda huvitab.

Tanel hindab head huumorit ja armastust. Millal sina ütlesid viimati oma lähedasele, et teda armastad?

Foto: Erakogu

Foto: Erakogu

JUNIOR CHAMBER INTERNATIONAL

JCI Viljandimaa on Junior Chamber International kohalik koda. JCI tegutseb enam kui 100’s riigis, kuhu kuulub maailmas üle 200 000 liikme. JCI missiooniks arendada liidreid muutuvasse maailma. JCI on toetav võrgustik aktiivsetele inimestele, et kutsuda ellu positiivseid muutusi kogukondades üle maailma.

MTÜ JCI VILJANDIMAA

Tomuski tee 2,
Mustivere küla
Viljandi vald
71067 Viljandimaa

Reg kood: 80090738

KONTAKT

Rode Luhaäär
Telefon: +372 5343 7470
E-post: rode@paytailor.com