Ando Kiviberg

Ando Kiviberg

Pärimus- ja komöödia kultuuri eestvedaja

Foto: www.viljandifolk.ee

Mida peab tegema selleks, et 27. korda järjest korraldada pisikeses väikelinnas festivali, mis tooks kohale rohkem inimesi, kui linnas elanikke? Kui keegi sellele vastust teab, siis on see Ando Kiviberg.

Ando on mees, kes elab ja hingab pärimusmuusika rütmis. Ta on Viljandi pärimusmuusika festivali isa ja hingehoidja. Õppides toonases Viljandi Kultuurikoolis rahvapilli erialal, pani ta koos kaaslastega 1993. aastal alguse festivalile, mis nüüdseks juba 27 korda toimunud on. Pikk ajalugu ja publiku jätkuv suur huvi näitavad, et asja tehakse õigesti ja hingega. Ega Ando teisiti ei oskagi.

Vikerraadios veab ta saadet “Rahvasteball”, kus tutvustab erinevate rahvaste eriti vinget muusikat. 2013.–2017.a oli ta Viljandi linnapea ja oma osa kandis ka Haridus ja Teadusministeeriumi tellitud visioon "Tark ja tegus Eesti 2035” loomisel.

Lisaks muusikafestivalile on Ando enda vedada ka võtnud väga noorekese Viljandi komöödiafilmide festivali Wilkom. Ei tea, kas Ando Wilkomile või Wilkom Andole, aga Andol on alati mõni naljakas lugu või anekdoot tagataskust võtta.

Foto: Vend Jaaniga

JUNIOR CHAMBER INTERNATIONAL

JCI Viljandimaa on Junior Chamber International kohalik koda. JCI tegutseb enam kui 100’s riigis, kuhu kuulub maailmas üle 200 000 liikme. JCI missiooniks arendada liidreid muutuvasse maailma. JCI on toetav võrgustik aktiivsetele inimestele, et kutsuda ellu positiivseid muutusi kogukondades üle maailma.

MTÜ JCI VILJANDIMAA

Tomuski tee 2,
Mustivere küla
Viljandi vald
71067 Viljandimaa

Reg kood: 80090738

KONTAKT

Rode Luhaäär
Telefon: +372 5343 7470
E-post: rode@paytailor.com